Omega 3 OptiLin 10 kg

Indeks katalogowy: Sup000267

Szybkie siemię lniane dla koni - dostarcza niezbędne, wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz wzbogaca w substancje śluzowe dla łagodzenia dolegliwości w układzie pokarmowym.
  • Na zamówienie
  • Dostawa: darmowa dostawa
  • Waga opakowania [kg]:
    • 10
99,00 zł brutto / szt. 91,67 zł netto + 8% VAT / szt.
Do przechowalni

Zobacz także

Opis

OMEGA3 OPTILIN 10kg
Szybkie siemię lniane dla koni

Naturalny produkt dla koni na bazie siemienia lnianego, specjalnie wyselekcjonowanego pod kątem zawartości kwasów tłuszczowych omega 3. Dzięki opatentowanemu procesowi obróbki termo-mechanicznej produkt nie wymaga wcześniejszego zalewania ciepłą wodą, jak w przypadku zwykłych nasion, gdyż wszystkie niezbędne właściwości siemienia zostały uwolnione.

Omega 3 OptiLin to uzupełnienie diety, które dostarcza niezbędne, wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz wzbogaca w substancje śluzowe dla łagodzenia dolegliwości w układzie pokarmowym. To wyjątkowa pasza o wartości gwarantowanej przez siemię lniane wyselekcjonowane ze względu na wysoką koncentrację omega 3 oraz specyficzny i opatentowany proces tłoczenia. Ma gwarantowaną zawartość tłuszczu i omega 3. Kwasy omega 3 są niezbędne do utrzymania zdrowia, prawidłowej odpowiedzi immunologicznej, reaktywności skóry na alergeny czy hamowania stanu zapalnego w organizmie. Wśród zalet stosowania naturalnego źródła kwasów omega 3 wymienianych na podstawie aktualnych wyników badań są również poprawa parametrów wysiłkowych i wrażliwości na insulinę. Dla łatwiejszego podawania w codziennym żywieniu koni omega 3 OptiLin został poddany dwóm specjalnym procesom obróbki paszowej: termo-mechanicznej i enzymatycznej. Dodatkowo zawiera przeciwutleniacze, które chronią cenne kwasy tłuszczowe przed utratą stabilności i walory odżywcze. Co bardzo istotne, dzięki obróbce enzymatycznej, której poddany jest produkt, gwarantowana jest minimalna zawartość składników antyżywieniowych (<10mg/kg) HCN – kwasów cyjanowodorowych wpływających negatywnie na zdrowie i płodność. W przypadku zwykłego siemienia lnianego nie zwraca się uwagi na jego zawartość.

Produkt jest łatwostrawny, dietetyczny, smakowity, naturalny. Polecany wszystkim grupom użytkowym koni, w szczególności tym narażonym na choroby żołądka i układu pokarmowego oraz koniom sportowym i koniom hodowlanym.

Omega 3 OptiLin wpływa korzystnie na sierść i narastanie rogu kopytowego. Zawiera białko o korzystnym składzie aminokwasowym, mikroelementy, lecytyny i wiele innych cennych substancji. Jest również niekwasogennym i skoncentrowanym źródłem energii, potrzebnej m.in w okresach wzmożonego wysiłku, w chorobie, w okresie okołoporodowym.

 

SKŁAD
60% siemię lniane, 40% otręby pszenne

DAWKOWANIE

  • do 300g/dzień konie  pozostające bez pracy/będące w lekkim/średnio-intensywnym treningu
  • do 500g/dzień konie w intensywnym treningu

Może być skarmiany na sucho lub mokro.
Wiadro 10kg wystarcza średnio na 33 dni stosowania.

ANALIZA CHEMICZNA
Wilgotność <12
Tłuszcz 25%
Białko 18%
Włókno surowe 8%
Skrobia 8%
Cukier 4%
Popiół  4%
Wapń 0.3%
Fosfor 0.8%
Magnez 0.4%
Sód 0.1%


KWASY TŁUSZCZOWE
C16:0 7,4g/kg
C18:0 10,0g/kg
C18:1 n-9 44,0g/kg
C18:2 n-6 38,0g/kg
C18:3 n-3 136,0g/kg


ZAWARTOŚĆ AMINOKWASÓW
Lizyna 7,4g/kg
Metionina 3,3g/kg
Metionina + Cysteina 7,2g/kg
Treonina 7,7g/kg
Tryptofan 2,9g/kg
Izoleucyna 8,1g/kg
Leucyna 12,2g/kg
Walina 9,5g/kg
Histydyna 4,7g/kg
Arginina 17,2g/kg

 

Praktyczne wiaderko po skarmieniu OptiLin nadaje się do wykorzystania jako akcesorium stajenne.

 

Omega3 OptiLin dostępny jest również w opakowaniu 25kg.

Cechy

Cechy produktu
Waga opakowania [kg]:
  • 10

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

OPTIFEED Zakup łączony(dla zamówień łączonych powyżej 600 zł) : darmowa dostawa